انواع روغن هیدرولیک

روغن فلزکاری
روغن فلزکاری
نوامبر 18, 2020
روغن کمپرسور
روغن کمپرسور
دسامبر 2, 2020

انواع روغن هیدرولیک

انواع روغن هیدرولیک

انواع روغن هیدرولیک

انواع روغن هیدرولیک

بر اساس مواد تشکیل دهنده سیال هیدرولیک، می‌توان آن را به چند دسته تقسیم کرد:

  • روغن مصنوعی با پایه‌ی استر پلیول

بر اثر واکنش اسیدهای چرب و الکل‌های سنتز شده تولید می‌شوندکه قابلیت تحمل دمای بالا را داشته و مشخصات خوب سیال هیدرولیکی را دارا هستند ولی قیمت بالایی دارند.

  • روغن مصنوعی با پایه‌ی استر فسفات

از واکنش الکل آروماتیک و فسفریک اسید تولید می‌شود که مقاومت بالایی در برابر آتش دارند ولی با محیط‌های رنگی، چسبی، پلیمری و تجهیزات آب بندی سازگاری ندارند و سمی هم هستند.

  • روغن مصنوعی با پایه‌ی گلیکول آب

این دسته از سیالات حاوی 35 تا 60 درصد آب هستند و باقی را مواد افزودنی که سبب بهبود قابلیت‌های مختلف روغن می‌شود، به خود اختصاص می‌دهد. این سیالات تقریبا تمام الزامات را برآورده می‌کنند و دوست‌دار محیط زیست هم هستند ولی مشکل آن‌ها محدوده پایین دمای کاری آن‌ها (0 تا 49 درجه سانتی‌گراد) است.

  • روغن هیدرولیک گیاهی

عمدتا از روغن کانولا تولید می‌شوند. ساختار شیمیایی مشابه استر پلیول دارند. تقریبا الزامات مورد نیاز سیال هیدرولیکی را تامین می‌کنند ولی مشکل اصی آن‌ها مقاومت پایین در برابر اکسایش است.

  • روغن معدنی (با پایه‌ی نفتی)

روغن هیدرولیک معدنی متداول‌ترین و ارزان‌ترین سیال هیدرولیکی به شمار می‌رود. این روغن‌ها بسیاری از ویژگی‌های مهم یک روغن هیدرولیک ایده‌آل را دارا می‌باشند. معایب روغن‌های معدنی (نفتی)، مقاومت کم آن‌ها در برابر آتش (نقطه اشتعال پایین)، سمی بودن و عدم زیست تخریب پذیر بودن آن‌ها است.

 

انواع روغن هیدرولیک فرمان:

به طور کلی روغن های هیدرولیک فرمان به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

  • روغن های هیدرولیک نفتی: همان طور که از نامشان پیدا است، از مواد نفتی تولید می شوند و برای محیط زیست خطری جدی محسوب می شوند. این مواد اگر نشت کنند و وارد طبیعت شوند خطرات جدی برای سلامت انسان و محیط زیست اطراف آن ایجاد می کنند. این روغن ها از قیمت مناسبی برخوردارند و بیشتر روغن های موجود در بازار از همین نوع می باشند.
  • روغن های هیدرولیک سنتتیک: این روغن ها از مواد طبیعی موجود در طبیعت ساخته می شوند. این روغن ها به محیط زیست آسیب وارد نمی کنند و اگر نشت کنند هیچ گونه خطری برای انسان و محیط زیست ندارند. این روغن ها از قیمت بالایی برخوردار هستند.

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید روغن هیدرولیک مناسب میتوانید با شرکت بازرگانی رجال تماس بگیرید و از راهنمایی و تجربه ای مشاورین این شرکت بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *