بررسی روش فروش و بازاریابی در روغن صنعتی و روغن خودرویی

روغن صنعتی و صنعت نساجی
روغن صنعتی و صنعت نساجی
جولای 27, 2020

بررسی روش فروش و بازاریابی در روغن صنعتی و روغن خودرویی

بررسی روش فروش و بازاریابی در روغن صنعتی و روغن خودرویی

بررسی روش فروش و بازاریابی در روغن صنعتی و روغن خودرویی

فروشندگان به منظور فروش خدمات و محصولات نیازمند تجهیز به روش ها و تکنیک های اثر بخش هستند. نتایج به دست آمده حاکی از آن است که روش های فروش مشتری گرا، مشاوره ای، مشارکتی, رابطه ای، انطباقی, سیستمی و متقاطع با شاخص های اثر بخشی ارتباط مثبت و معنی داری دارند.

از میان هفت روش فروش مرتبط با شاخص های اثربخشی, تنها دو روش فروش مشاوره ای و مشارکتی بیشترین تغییرات متغییر وابسته را تبیین می کنند که از میان آنها فروش مشاوره ای مهم تر از دیگری است.

فروشنده نقش غیر قابل انکاری در مراحل مختلف فروش دارد.

عموما فروشنده موفق به مشتری کمک می کند تا نظر، ایده و خواسته خود را از خرید بیان کند و با اعتماد به نفس تصمیم بگیرد.

فروشنده نمی تواند این امر را اتفاقی انجام دهد بلکه باید بر اساس یک طرح و برنامه از قبل تعیین شده و با استفاده از استراتژی ها و تاکتیک های نوین فروش وجهه حرفه ای خود را به عنوان فروشنده حفظ کرده تا در فعالیت های حرفه ای با موفقیت عمل کند.

از این رو موفقیت یا عدم موفقیت فروش بستگی به فروشنده و سبک آن در فروش دارد.

توانایی و بالندگی شبکه فروش شکوفایی فروش از نظر کمی و کیفی را به دنبال خواهد داشت و ضعف آن نیز موجب پریشانی در عرصه صنعت روغن در جامعه خواهد بود.

به جرات می توان گفت یکی از عواملی که باعث شده است تا صنعت روغن در زمینه رسیدن به سطح مطلوب و ترکیب فروش خدمات با مشکل مواجه شود نارسایی و رشدنیافتگی شبکه فروشندگی حضوری در بازار ایران است.

از این رو شناسایی روش های متعدد فروش آگاهی از میزان اثر بخشی آنها و در نهایت اتخاذ مناسب ترین سبک با توجه به شرایط بازار و ماهیت خدمات عرضه شده موفقیت عملیات فروش را در پی خواهد داشت.

فروش حرفه ای

امروزه فروش نقشی مکمل و ارزشمند بر فعالیت های بازاریابی و توسعه محصولات جدید در سازمان دارد.

فروش به عنوان یکی از منابع اصلی هوشمندی بازار علاوه بر تدوین برنامه های استراتژیک در اجرای آنها نیز ایفای نقش می کند.

فروشندگان امروزی افراد فرصت طلب سابق نیستند که تنها برای منافع شخصی خود به فروش می پرداختند.

فروشندگان امروزی تمایل دارند که مشاور شریک و حلال مشکل مشتریان خود باشند. اهداف آنها ساخت روابط بلند مدت با مشتریان بوده و درجهت سود رسانی به سازمان خود و مشتریان تلاش می کنند.

به اعتقاد فیوترل پست فروش در مقایسه با دیگر نقش های سازمان، از جنبه های بیشتری برخوردار است. که این امر نشان از نیاز فروشندگان به کسب مهارت های متعدد است. آشنایی با روش های گوناگون فروش و توانایی به کارگیری و شناسایی روش و سبک مناسب با توجه به شرایط و مشتری از مهارت های حیاتی فروشندگان بوده که موفقیت در فروش را به همراه خواهد داشت.

فروش مشتری گرا به عنوان اولین روش به کاربرد مفهوم بازاریابی در سطح فردی اشاره دارد.

مفهوم بازاریابی به رویکردی اشاره دارد که در آن تمام فعالیت های سازمان در جهت افزایش رضایت مشتریان سودآوری طرفین و ایجاد روابط بلند مدت تنظیم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گفتگوی آنلاین whatsapp