انتخاب روغن موتور در زمستان

شرکت های ایرانی تولید کننده روغن موتور
شرکت های ایرانی تولید کننده روغن موتور
نوامبر 4, 2020
روغن فلزکاری
روغن فلزکاری
نوامبر 18, 2020

انتخاب روغن موتور در زمستان

انتخاب روغن موتور در زمستان

انتخاب روغن موتور در زمستان

پارامترهای اصلی روغن ، که باید قبل از خرید در نظر گرفته شود ، می تواند با مارک خاص تعیین شود. به طور مرسوم ، روغن “زمستان” در لیست راه حلهای رایج جهانی را می توان روغنهای 0W30 تا 10W40 دانست.

  • روغن 0W30 کمتر چسبناک خواهد بود ، یعنی حتی در یخبندان های شدید (حدود -35 یا -40) مایع باقی می ماند و به خوبی از طریق سیستم پمپ می شود.
  • محصولاتی با شاخص 5W30 برای زمستان نیز مناسب هستند ، جایی که افت دما در منطقه کاملاً قابل توجه است. 10W30 برای استفاده در مناطقی که زمستان ملایم تر است توصیه می شود.
  • علامت گذاری به عنوان 10W40 بدان معنی است که این روغن جهانی است ، برای هر دو زمستان با کمی کاهش دما (در حدود -5) و برای عملکرد در تابستان مناسب است.

به عبارت دیگر ، اگر معمولاً در زمستان دمای هوا از زیر -5 یا -7 پایین نیاید ، ممکن است 10W40 گزینه خوبی باشد. اگر درجه حرارت به سطح -15 یا -20 درجه پایین بیاید ، قطعاً در 5W30 یا 5W40 و غیره متوقف می شود.  برخی از متخصصان توصیه می کنند در زمستان یک روان کننده کمتر چسبناک در موتور ریخته ، یعنی فصلی تغییر دهید.

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید روغن صنعتی و خودرویی میتوانید با شرکت بازرگانی رجال تماس بگیرید و از راهنمایی و تجربه ای مشاورین این شرکت بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *