روغن هیدرولیک در خودروهای امروزی

روش های انبارش و نگهداری روغن های صنعتی
روش های انبارش و نگهداری روغن های صنعتی
مارس 19, 2020
پایین‌ترین میزان تقاضای نفت در جهان
پایین‌ترین میزان تقاضای نفت در جهان
مارس 31, 2020

روغن هیدرولیک در خودروهای امروزی

روغن هیدرولیک در خودروهای امروزی

روغن هیدرولیک در خودروهای امروزی

روغن هیدرولیک یکی دیگر از روغن های مورد استفاده در خودروهای امروزی است که نقش روان کنندگی و واسطه انتقال قدرت را دارد. این روغن همانند روغن ترمز عمل کرده و به نوعی باعث روان تر شدن چرخش فرمان و انتقال قدرت به فرمان خودرو و سایر بخش های هیدرولیکی خودرو می گردد. خودروهای قدیمی تر که از سیستم های فرمان مکانیکی بهره می بردند به دلیل سختی چرخش فرمان در حالت ایست و یا حرکت با سرعت کم، جای خود را به خودروهای فرمان هیدرولیکی داده اند که توسط روغن هیدرولیک به سادگی این عمل انجام می شود. در این مطلب نیز قصد داریم همانند گذشته به معرفی روغن هیدرولیک خودرو پرداخته و چگونگی عملکرد آن را به همراه نحوه تعویض آن شرح دهیم.

روغن هیدرولیک چیست؟

روغن هیدرولیک در واقع نوعی سیال برای به انتقال قدرت و به حرکت در آوردن سایر قطعات می باشد. روغن های هیدرولیک در حالت کلی به دو دسته روغن هیدرولیک سنتتیک و روغن نفتی تقسیم بندی می شوند. این روغن جهت انتقال قدرت از دو عامل فشار و جریان استفاده می نماید. روغن های هیدرولیک تنها در بحث حرکت و چرخش فرمان خودرو به کار نمی روند و کاربرد این روغن در صنایع مختلف بسیار زیاد است. اما در بحث خودروهای سنگین این روغن ها در جرثقیل ها، پمپ ها، جک ها و دیگر مواردی که برای به حرکت در آمدن آن ها به قدرت فراوانی نیاز است به کار برده می شوند.

 

مخزن روغن هیدرولیک در خودرو

به طور کلی در یک سیستم هیدرولیک ، مهمترین بخش، بخش مربوط به روغن های هیدرولیک می باشد. بدون این روغن سیستم فلج شده و هیچگونه کارایی نخواهد داشت. عملکرد یک روغن هیدرولیک بسته به نوع استفاده از آن به موارد متفاوتی بستگی دارد. برخی از این موارد عبارتند از:

گرانروی یا مقدار ویسکوزیته روغن درجه حرارت عملکرد نوع سیستم هیدرولیک مقاومت لایه های روغن حداکثر مقدار جذب کنندگی رطوبت عدد ph و خاصیت اسیدی روغن مقاومت در برابر اکسیده شدن

 

زمان تعویض روغن هیدرولیک

زمان تعویض روغن های هیدرولیک به عوامل مختلفی بستگی دارد که مشاهده هر کدام از آنها بیانگر این موضوع است که وقت تعویض آن فرا رسیده است. نکته ای که در تعویض روغن هیدرولیک همواره باید به یاد داشت این است که به دلیل تفاوت در میزان گرانروی و سایر مواد تشکیل دهنده روغن های مختلف، هیچگاه نباید دو نوع روغن را با یکدیگر ترکیب نمایید. برای این منظور توصیه می شود همواره از یک نوع محصول استفاده نمایید و یا روغن کهنه را به طور کامل تخلیه و سپس اقدام به ریختن روغن جدید نمایید. به طور کلی اگز هر کدام از موارد ذیل را در روغن هیدرولیک خودرو خود مشاهده نمودید، زمان تعویض آن فرا رسیده است.

تیره شدن رنگ ظاهری روغن استشمام بوی سوختگی از روغن کف کردن روغن افزایش مقدار گرانروی و سفت شدن روغن مات شدن رنگ روغن وجود آلودگی در اثر اکسیده شدن روغن پایین آمدن سطح روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک H 68

روغن هیدرولیک روغن مورد استفاده در خودروهای امروزی است و نقش روان کنندگی و واسطه انتقال قدرت را دارد.  و  همانند روغن ترمز عمل کرده و به نوعی باعث روان تر شدن چرخش فرمان و انتقال قدرت به فرمان خودرو و سایر بخش های هیدرولیکی خودرو می گردد. روغن هیدرولیک در واقع نوعی سیال برای به انتقال قدرت و به حرکت در آوردن سایر قطعات می باشد.

روغن های هیدرولیک به دو دسته روغن هیدرولیک سنتتیک و روغن نفتی تقسیم بندی می شوند.

این روغن ها در جرثقیل ها، پمپ ها، جک ها و دیگر مواردی که برای به حرکت در آمدن آن ها به قدرت فراوانی نیاز است به کار برده می شوند.

 

ویژگی‌های محصول روغن هیدرولیک H 68

طول عمر بالا

پایداری حرارتی بالا و مقاوم در برابر اکسیداسیون

مقاوم در برابر خوردگی و سایش

خاصیت خنک کنندگی

خاصیت جداپذیری هوا از روغن و عدم ایجاد کف

خاصیت فیلتر شدن عالی

خاصیت جداپذیری آب از روغن

 

موارد کاربرد روغن هیدرولیک H 68

جهت استفاده در سیستمهای هیدرولیکی و گردشی

 

معرفی یکی از بهترین برندهای روغن هیدرولیک H 68

 

 بهران هیدرولیک H 68

بهران هیدرولیک H68 ، روغن مناسب برای سیستم های هیدرولیک و پرسهای سبک و سنگین است.

این محصول با استفاده از روغن پایه معدنی مرغوب و موادافزودنی مناسب، تهیه می شود.

 

مزیت ها

  • پایداری حرارتی و اکسیداسیون عالی
  • محافظت بسیار خوب در برابر خوردگی و زنگ زدگی
  • خاصیت ضد سایش مطلوب
  • قابلیت فیلتر شدن عالی
  • جداپذیری عالی روغن از آب
  • آزادسازی بسیار خوب هوا از روغن ( Air Release )

 

شرکت بهران یک شرکت ایرانی است و یکی از محصولات بهران روغن هیدرولیک H68 بهران که جز بهترین روغن هیدرولیک این شرکت محسوب می شود.

 

خصوصیات روغن هیدرولیک H68 بهران:

روغن هیدرولیک شرکت بهران دارای ویژگی هایی مثل ضد زنگ زدگی، ضد اکسایش، خاصیت جداشدگی آب . جدا شوندگی هوا از روغن، عدم ایجاد کف، پایداری مناسب در برابر اکسیداسیون، آب و حرارت می باشد این خواص مشخص می کند این روغن دارای کیفیتی بسیار مناسب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!